Operowanie wózkiem widłowym w przestrzeni magazynowej wymaga sporej wiedzy, doświadczenia raz umiejętności poruszania się na dosyć ograniczonej przestrzeni. Dlatego też warto pamiętać, że należy zachowywać wszystkie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy nie tylko w czasie jazdy wózkiem, ale również przed nią i tuż po jej zakończeniu.

Powierzchnia magazynowa to przestrzeń, która musi być bardzo dokładnie zaplanowana i zorganizowana, gdyż od tego zależy sprawność wykonywania poszczególnych prac, a także bezpieczeństwo pracowników. Trzeba więc już na etapie projektowania magazynu zadbać o to, by ciągi komunikacyjne były tak zorganizowane, aby umożliwiały bezproblemowe poruszanie się zarówno pracownikom, jak i wózkom widłowym oraz innym pojazdom magazynowym.

Wyposażenie magazynu ma ogromny wpływ na jego ergonomię, funkcjonalność, szybkość i bezpieczeństwo jego obsługi. W firmach, w których magazyny pełnią bardzo ważną rolę przy sprzedaży, warto zadbać, aby wszystko znajdowało się na właściwym miejscu. Magazyn nie powinien więc być urządzony przypadkowo, a zaprojektowany i wykonany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Wiele firm działających w przeróżnych branżach potrzebuje sporej przestrzeni magazynowej do przechowywania sprzedawanych czy sprowadzanych towarów. W magazynie bardzo ważna jest odpowiednio duża przestrzeń do przechowywania, ale nie tylko. Bardzo istotne są też drogi transportowe, które służą do poruszania się zarówno pracowników magazynu, jak i pojazdów służących do przewożenia ładunków.

Dzisiaj zajmiemy się tematem malowania regałów , innowacyjną metoda jaką jest Katafereza. Przy okazji też posiadamy takie regały w swojej ofercie sprzedażowej.  

Witamy na naszym blogu, na samym początku chcielibyśmy pokazać czym się zajmujemy, co sprawia że jesteśmy specjalistami w swojej branży. Na blogu będziemy opisywać poszczególne działy tematyczne magazynu, jego funkcjonalność, wyposażenie, a także napiszemy o tym co aktualnie się u nas dzieje i gdzie jesteśmy.